Menu

Materiály pro výplně

Přidáno 1. 8. 2022 10:55:03 Počet shlédnutí 1057

Kromě výběru konstrukčního typu, jako základu každé naší zakázky, stojí často zákazníci před volbou výběru výplně. Do jisté míry je výplň daná konstrukčním typem, např. PREMIUM má křížené svislé a vodorovné prvky, ale v případě moderního plotu to tak jednoznačné není a řada zákazníků preferuje dřevěnou či plastovou výplň. Variant je opravdu hodně a nápady některých zákazníků jsou opravdu originální a za hranicemi naší dílny. Na druhou stranu za roky naší práce jsme dokázali vyhovět i zákazníkům, kteří nechtěli "pouze svislé a vodorovné ocelové prvky". A tak jsme se rozhodli tímto příspěvkem přidat k inspiraci a ukázat pár zkušeností.

Materiály pro výplně

Doplňková výplň

Začneme tím, že ECONOMY, PREMIUM i STANDARD+ mají určenou výplň v podobě křížených svislých a vodorovných kovových prvků, zpravidla čistá ocel. V řadě našich projektů, viz naší bohatou fotogalerii, je vidět, že občas použijeme doplňkovou výplň. Ta zpravidla slouží ke snížení průhlednosti a tedy zvýšení soukromí za plotem či bránou. Vhodnou kombinací můžeme dosáhnout decentního designu, který může i zvýraznit prvky konstrukčního typu. 

Typickou doplňkovou výplní je plný ocelový či hliníkový plech či tahokovový plech s různou velikostí oka.

Další nezanedbatelnou volbou je barva doplňkové výplně. Ta může být stejná a nebo odlišná od barvy samotného plotu, branky či brány.

Plot s omezeným průhledem Brána se žlutým plechem Brána s omezeným průhledem Brána s doplňkovou výplní

Dřevěná výplň

Typickým požadavkem řady zákazníků je, abychom jim dodali výrobky s dřevěnou výplní. Bohužel toho nejsme schopní, ale ročně realizujeme několik zakázek, kdy vyrobíme rámy plotů, branek či bran, tedy včetně kování a motorického pohonu apod. Zákazník si pak sám zajistí montáž dřevěné výplně dle svých preferencí. Je ale důležité pamatovat na konstrukční omezení, které pak garantují tuhost a funkčnost celé konstrukce. 

Dřevěná výplň Brána s dřevěnou výplní Plot s dřevěnou výplní Brána se dřevem 

Plastová výplň

Výplň v podobě plastových polotovarů má výhodu v barevné trvanlivosti, ale na trhu je nepřeberné množství variant a kvalit v této oblasti. Proto nabízíme zákazníkům námi ověřeného výrobce a tedy i dodávku zakázky včetně namontované výplně. Nebo nabízíme možnost, stejně jako v případě dřevěné výplně, že vyrobíme a instalujeme rámové konstrukce, do kterích si zákazník zajistí plastové výplně dle své volby. 

Brána s plastovou výplní Komplet s platovou výplní Plot s plastovou výplní Brána s plastem

 Hliníková výplň

Výplň v podobě hliníku využíváme často pro odlehčení konstrukce, ale také díky designovým možnostem v podobě kovových lamel, tahokovových plechů či válcovaných plechů pro moderní ploty. 

Plot s hliníkovou výplní Plot s hliníkem Brána plech Brána s hliníkovou výplní

Ostatní výplně

Určitě bychom našli i další výplně, ale vzhledem k našim omezeným kapacitám nejsme bohužel schopni vyhovět každému. Jsme si ale jistí, že dobrý originální nápad lze ve spolupráci se zákazníkem realizovat téměř vždy. 

Nezávazná kalkulace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do kalkulace
Pokračovat v kalkulaci Odeslat požadavek na nabídku