Menu

Nejúspornější vjezdová brána

Přidáno 29. 4. 2020 09:35:56 Počet shlédnutí 2142

"Nejlepší vjezdová brána" může pro každého znamenat jinou představu. V naší úvaze nyní opomeňme často požadovanou motorizaci či design brány sladěný s plotem a okolím. Budeme uvažovat o konstrukci vjezdových bran.

Nejúspornější vjezdová brána

Jak vyplývá z našeho katalogu vjezdových bran, podle konstrukce vyrábíme sedm typů vjezdové brány. Každý typ brány má svá specifika, tedy výhody i nevýhody. Nebudeme je zde rozebírat, protože je máte přehledně uvedené na produktovém listu

Nicméně v posledních letech naši zákazníci nejčastěji řeší otázku prostoru. Prostoru, který brána potřebuje k otvírání a zavírání. Představme si tedy jednotlivé kandidáty na titul "Nejúspornější brána":

  • Jednokřídlá brána - Potřebuje prostor velikosti kruhové výseče s poloměrem šířky vjezdu. Přestože ji lze kombinovat s brankou, je to z pohledu potřebného prostoru před nebo za bránou nejštědrejší typ. Avšak výborné řešení pro vjezd, kde není prostor po stranách.
  • Dvoukřídlá brána - Pro otevírání/zavírání potřebuje prostor dvou kruhových výsečí; ne vždy jsou stejné, protože může být výhodnější mít každé křídlo jiné délky. Z pohledu prostoru před či za bránou je tedy potřeba počítat s větším prostorem. 
  • Skládací brána - Díky skládacímu mechanismu, lze například v případě čtyřdílné skládací brány potřeba prostor za bránou cca 1/4 šířky vjezdu. To je pro křídlovou bránu výborný parametr a proto je velmi žádaná především v husté zástavbě. 
  • Samonosná brána - Je velmi častým řešením a před či za bránou není potřeba skoro žádný prostor. Naproti křídlovým branám je však prostor pro otevření brány potřeba na straně vjezdu a to o cca metr delší, než je šířka vjezdu. 
  • Vedená brána - Obdoba brány samonosné, avšak vedená po kolejnici. Zde však po straně je zapotřeba prostor v podstatě roven šířce vjezdu.
  • Teleskopická brána nesená - Vychází z typu Samonosná brána a díky speciální konstrukci zmenšuje potřebný prostor o cca 30%
  • Teleskopická brána vedená - Vychází z typu Vedená brána a díky speciálnímu mechanismu zmenšuje potřebný prostor na straně vjezdu až o 50%, a v případě třídílné konstrukci vyžaduje přibližně 35% šířky vjezdu.

 Jak asi už tušíte, není jednoduché vybrat "Nejúspornější bránu", protože každý zákazník řeší prostor někde jinde. Každopádně rádi poradíme a nejednou jsme pomohli zákazníkovi vybrat lepší řešení, než chtěl. Máme zkušenosti a to nejen z výroby, ale i z vlastního vývoje, montáží a provozu vjezdových bran. A tak neváhejte - jsme tu pro vás. 

Jednokřídlá kovová brána  Kovová vjezdová brána   Dvoukřídlá vjezdová brána  Posuvná kovová brána

 

Ceny vjezdových bran

Pokud byste se chtěli orientačně dozvědět i ceny, pak neváhejte navštívit náš ceník. Na čtyři kliknutí, které vás provedou výběrem typu brány, konstrukčního typu, zdobení a výšky brány, se dostanete k ceně. 

Specialitou je třídílná teleskopická brána vedená, kterou nově naleznete v ceníku také. 

Třídílná brána   Třídílná brána   Třídílná brána    Třídílná brána

 

Aktualizováno 24.2.2021

Fakt, že každému může vyhovovat jiný typ brány pro jeho specifickou potřebu je pravda. Každopádně od ledna 2021 uvádíme na trh nový typ brány, který se hodí přidat do výše uvedeného výčtu - Posuvná sekční brána za roh

Nejúspornější brána je totiž ta, která ke svému otevření/uzavření nepotřebuje téměř žádný prostor ve vjezdu. A ano, Brána za roh nabízí přesně takové řešení. Segmenty brány se při otevření totiž zaparkují po straně, která s vjezdem svírá cca 90°úhel. Jak to funguje se můžete podívat na produktovém listu či na videu v naší fotogalerii

 

 

Nezávazná kalkulace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do kalkulace
Pokračovat v kalkulaci Odeslat požadavek na nabídku