Zpět

Nejúspornější vjezdová brána

Přidáno: 29. 4. 2020 09:35:56 Počet shlédnutí: 291

29 Duben 2020

"Nejlepší vjezdová brána" může pro každého znamenat jinou představu. V naší úvaze nyní opomeňme často požadovanou motorizaci či design brány sladěný s plotem a okolím. Budeme uvažovat o konstrukci vjezdových bran.

Nejúspornější vjezdová brána

Jak vyplývá z našeho katalogu vjezdových bran, podle konstrukce vyrábíme sedm typů vjezdové brány. Každý typ brány má svá specifika, tedy výhody i nevýhody. Nebudeme je zde rozebírat, protože jsme je máte přehledně uvedené na produktovém listu

Nicméně v posledních letech naši zákazníci nejčastěji řeší otázku prostoru. Prostoru, který brána potřebuje k otvírání a zavírání. Představme si tedy jednotlivé kandidáty na titul "Nejúspornější brána":

  • Jednokřídlá brána - Potřebuje prostor velikosti kruhové výseče s poloměrem šířky vjezdu. Přestože ji lze kombinovat s brankou, je to z pohledu potřebného prostoru před nebo za bránou nejštědrejší typ. Avšak výborné řešení pro vjezd, kde není prostor po stranách.
  • Dvoukřídlá brána - Pro otevírání/zavírání potřebuje prostor dvou kruhových výsečí; ne vždy jsou stejné, protože může být výhodnější mít každé křídlo jiné délky. Z pohledu prostoru před či za bránou je tedy potřeba počítat s větším prostorem. 
  • Skládací brána - Díky skládacímu mechanismu, lze například v případě čtyřdílné skládací brány potřeba prostor za bránou cca 1/4 šířky vjezdu. To je pro křídlovou bránu výborný parametr a proto je velmi žádaná především v husté zástavbě. 
  • Samonosná brána - Je velmi častým řešením a před či za bránou není potřeba skoro žádný prostor. Naproti křídlovým branám je však prostor pro otevření brány potřeba na straně vjezdu a to o cca metr delší, než je šířka vjezdu. 
  • Vedená brána - Obdoba brány samonosné, avšak vedená po kolejnici. Zde však po straně je zapotřeba prostor v podstatě roven šířce vjezdu.
  • Teleskopická brána nesená - Vychází z typu Samonosná brána a díky speciální konstrukci zmenšuje potřebný prostor o cca 30%
  • Teleskopická brána vedená - Vychází z typu Vedená brána a díky speciálnímu mechanismu zmenšuje potřebný prostor na straně vjezdu až o 50%, a v případě třídílné konstrukci vyžaduje přibližně 35% šířky vjezdu.

 Jak asi už tušíte, není jednoduché vybrat "Nejúspornější bránu", protože každý zákazník řeší prostor někde jinde. Každopádně rádi poradíme a nejednou jsme pomohli zákazníkovi vybrat lepší řešení, než chtěl. Máme zkušenosti a to nejen z výroby, ale i z vlastního vývoje, montáží a provozu vjezdových bran. A tak neváhejte - jsme tu pro vás. 

Jednokřídlá kovová brána  Kovová vjezdová brána       Dvoukřídlá vjezdová brána  Posuvná kovová brána

 

Ceny vjezdových bran

Pokud byste se chtěli orientačně dozvědět i ceny, pak neváhejte navštívit náš ceník. Na čtyři kliknutí, které vás provedou výběrem typu brány, konstrukčního typu, zdobení a výšky brány, se dostanete k ceně. 

Specialitou je třídílná teleskopická brána vedená, kterou nově naleznete v ceníku také. 

Třídílná brána   Třídílná brána   Třídílná brána    Třídílná brána

 

Přihlášení

Používáme cookies ke zlepšování obsahu a zjištění zájmu o naše produkty. Pokračováním v návštěvě vyjadřujete souhlas. Více informací