Zpět

Zakázkový motiv

Přidáno: 23. 7. 2021 12:00:00 Počet shlédnutí: 100

23 Červenec 2021

V naší fotogalerii se občas objeví kovový plot, který svým konstrukčním typem vybočuje z našeho katalogu. Nicméně protože se věnujeme zakázkové výrobě a opravdu máme rádi originály, máme možnost design plotu či vjezdové brány či zábradlí zcela navrhnout do nejmenších detailů. U moderních staveb "stačí" návrh přizpůsobit, ale u historických staveb je situace jiná...

Zakázkový motiv

Tento pohledový vzor byl vytvořen na individuální požadavek zákazníka, který se pustil do rekonstrukce historického rodinného sídla. Proto tímto motivem navazujeme na celé prostředí zámečku a na náměty z historických záznamů.

Původním záměrem byly barokní motivy z doplňky floristických prvků. Zvláštností je zakončení v horní části madlem, které je tvarováno do pozvolné vlny. Náš výrobek tedy nejen odděluje různé prostory, ale zároveň plní úlohu zábradlí. 

Motivy vznikaly na naší dílně tvářením různých délek a profilů, ale konečného výběru se zhostil zákazník. Předcházela mu instalace dvou finálních návrhů do vybraného vyzděného otvoru. "Vítězný" vzor je tvořen volutami z pásu tloušťky 10 mm a kovové listy jsou tvořeny předkovky několika tvarů v různých obměnách.

Samozřejmostí u našich výrobků je žárové zinkování a finální povrchová úprava je tvořena grafitovou barvou se střední hrubostí. Tím je zajištěna dostatečná ochrana konstrukce i ozdobných prvků na hodně dlouhou dobu. 

Poslední zajímavostí je délka zakázky, která činí 44 běžných metrů.

Fotogalerie

 

Nechte se inspirovat v naší fotogalerii nebo našem skicáři...

Přihlášení

Používáme cookies ke zlepšování obsahu a zjištění zájmu o naše produkty. Pokračováním v návštěvě vyjadřujete souhlas. Více informací