Menu

Nejúspornější vjezdová brána 2022

Přidáno 31. 5. 2022 22:49:51 Počet shlédnutí 603

"Nejlepší vjezdová brána" může pro každého znamenat jinou představu. V naší úvaze nyní opomeňme často požadovanou motorizaci či design brány sladěný s plotem a okolím. Budeme uvažovat o konstrukci vjezdových bran.

Nejúspornější vjezdová brána 2022

Jak vyplývá z našeho katalogu vjezdových bran, podle konstrukce vyrábíme osm typů vjezdové brány. Každý typ brány má svá specifika, tedy výhody i nevýhody. Nebudeme je zde rozebírat, protože je máte přehledně uvedené na produktovém listu

Naši zákazníci nejčastěji řeší ve vjezdu otázku prostoru, který potřebuje vjezdová brána pro otevření/zavření. Proto jsme v posledním roce uvedli na trh dva nové konstrukční hity, které nabízejí velmi chytré řešení prostoru. Jedná se o Vjezdovou bránu za rohBránový komplet. Tyto dva typy mají své plusy i mínusy, ale co se prostoru týká jsou velmi často volbou. Do obou jsme investovali nemálo času do vývoje a zkušenosti z desítek instalací v posledním roce nám pomohly posunout konstrukci vysoko, co se týká kvality a oddolnosti. 

Představme si tedy nyní celé naše konstrukční portfólio vjezdových bran:

  • Jednokřídlá brána - Potřebuje prostor velikosti kruhové výseče s poloměrem šířky vjezdu. Přestože ji lze kombinovat s brankou, je to z pohledu potřebného prostoru před nebo za bránou nejštědrejší typ. Avšak výborné řešení pro vjezd, kde není prostor po stranách.
  • Dvoukřídlá brána - Pro otevírání/zavírání potřebuje prostor dvou kruhových výsečí; ne vždy jsou stejné, protože může být výhodnější mít každé křídlo jiné délky. Z pohledu prostoru před či za bránou je tedy potřeba počítat s větším prostorem. 
  • Skládací brána - Díky skládacímu mechanismu, lze například v případě čtyřdílné skládací brány potřeba prostor za bránou cca 1/4 šířky vjezdu. To je pro křídlovou bránu výborný parametr a proto je velmi žádaná především v husté zástavbě. 
  • Sekční brána za roh - pro otevření a zavření brány vyúžívá efektivně prostor po straně vjezdu, který s rovinou vjezdu může svírat úhel >90°. 
  • Samonosná brána - Je velmi častým řešením a před či za bránou není potřeba skoro žádný prostor. Naproti křídlovým branám je však prostor pro otevření brány potřeba na straně vjezdu a to o cca metr delší, než je šířka vjezdu. 
  • Vedená brána - Obdoba brány samonosné, avšak vedená po kolejnici. Zde však po straně je zapotřeba prostor v podstatě roven šířce vjezdu.
  • Teleskopická brána nesená - Vychází z typu Samonosná brána a díky speciální konstrukci zmenšuje potřebný prostor o cca 30%
  • Teleskopická brána vedená - Vychází z typu Vedená brána a díky speciálnímu mechanismu zmenšuje potřebný prostor na straně vjezdu až o 50%, a v případě třídílné konstrukci vyžaduje přibližně 35% šířky vjezdu.
  • Bránový komplet - umožňuje využít dva výše uvedené typy bran s cílem maximálně využít jejich potenciál v sestavě a maximálně ušetřit místo ve vjezdu. Tato specifická kombinace je pro každý projekt zcela unikátní a umožňuje například řešit vjezdy v rohu.

Pokud řešíte vjezdovou bránu, pamatujte, že jí neřešíte na jeden či dva roky. Máme zkušenosti a to nejen z výroby, ale i z vlastního vývoje, montáží a provozu vjezdových bran. A tak neváhejte a zeptejte se nás - jsme tu pro vás. 

Bránový komplet Křídlová vjezdová brána Sekční brána za roh Brána za roh Vjezdová brána s brankou

 

 

 

Nezávazná kalkulace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Produkt byl vložen do kalkulace
Pokračovat v kalkulaci Odeslat požadavek na nabídku